Bet 365 pozywa Betio

Brytyjski bukmacher Bet365 zdecydował się na podjęcie kroków prawnych przeciwko niewielkiemu bułgarskiemu dostawcy zakładów Betio.  

Chodzi o wydarzenia, które miały miejsce podczas targów ICE. Wtedy to Betio miał wystawiać na swoim stanowisku produkty łudząco podobne do tych oferowanych przez Bet365. Bukmacher ze Stoke informuje, że otrzymał informację od wielu uczestników targów, że branding Betio wyjątkowo mocno przypomina ten kojarzony z brytyjską firmą bukmacherską. W związku z tymi sygnałami Bet365 zdecydował się zbadać sprawę i na dłuższą metę podjąć kroki prawne przeciwko bułgarskiej firmie.  

Bet365 od 2016 roku funkcjonuje na bułgarskim rynku i wydaje się wielce nieprawdopodobne, że włodarze Betio nie byli zaznajomieni z charakterystycznymi znakami towarowymi marki. Nie dziwi więc, że Bet365 zdecydował się pozwać bułgarskiego bukmachera za kradzież własności intelektualnej. W związku z tym jak ogromne przychody notuje brytyjski bukmacher, dla Betio sprawa nie wygląda najlepiej.  

Portal Ayo.news widzi tutaj większy problem, którym miałby być dość swobodny sposób podchodzenia do kwestii własności intelektualnej przez bukmacherów z Europy wschodniej, co może być dla nich bardzo kłopotliwe przy próbach ekspansji na rynki zachodnie. Nie dziwi również, że Bet365 dba o swoje interesy na wschodzie Europy. Brytyjski bukmacher chciałby bowiem zostać drugą zachodnią firmą świadczącą usługi bukmacherskie na terenie Rosji.  

Dla Betio sytuacja nie wygląda najciekawiej. Bet365, którego zasoby finansowe przekraczają PKB niektórych małych państw na pewno tak łatwo nie odpuści. Jak poważne będą konsekwencje wyciągnięte wobec bułgarskiego bukmachera? Tego jeszcze nie wiemy.  

Leave a Reply