Transmisje meczów II ligi w TVP

Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność poinformować o zawarciu umowy z Telewizją Polską, dotyczącą transmisji rozgrywek o mistrzostwo II ligi. W ramach kontraktu, który został zawarty do końca sezonu 2019/2020, TVP przeprowadzi transmisję z co najmniej jednego spotkania każdej kolejki ligowej na antenach TVP 3 oraz TVP Sport.

– Nasze partnerstwo z Telewizją Polską jest kolejnym krokiem w kierunku profesjonalizacji rozgrywek II ligi. Relacje telewizyjne będą również znakomitą promocją, która może mieć przełożenie na pozyskanie przez kluby nowych sponsorów, a być może także sponsora tytularnego dla całych rozgrywek – powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Dodatkowo każda seria spotkań znajdzie swoje podsumowanie w specjalnym magazynie poświęconym rozgrywkom II ligi, który będzie nadawany w na kanale Łączy Nas Piłka.

Niedzielne popołudnia będzie można spędzać z meczem drugiej ligi na antenie TVP3, stronie TVPSPORT.PL oraz w naszej aplikacji mobilnej. To efekt porozumienia z Polskim Związkiem Piłki Noznej. Na początek – 3 marca – zapraszamy na mecz, w którym Górnik Łęczna zagra z Resovią.

„Odbudowujemy siłę i prestiż telewizji również w oddziałach TVP” – napisał na Twitterze Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, informując, że w każdą niedzielę kibice będą mogli obejrzeć mecz kolejki.

Spotkania będę rozgrywane o 13:05 i znajdą się w stałym otwartym paśmie. – Nie wiem czy Piotr Ćwielong byłby zadowolony, ale według mnie to idealna godzina, by pograć w piłkę. (śmiech). Trzeba zacząć budować poczucie przynależności kibiców do regionu i wspierać sport w telewizji regionalnej. Oczywiście transmisje będą dostępne również w internecie i naszej aplikacji mobilnej – zauważył Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, odpowiadając niedawno na pytania widzów.

W II lidze piłkarskiej występują kluby zasłużone dla rodzimego futbolu. O awans zaciekle walczy Widzew Łódź, a w środkowej części tabeli znajduje się 14-krotny mistrz kraju Ruch Chorzów. Liderem rozgrywek jest Radomiak Radom.

Comments are closed.