Liga Polska Manager 95 do pobrania za darmo!

Rafał Cymerman, autor pierwszego, kultowego już managera naszej polskiej ligi, uruchamia projekt: Liga Polska Manager 95 dla wszystkich.

Gra wraz z instrukcją uruchomienia na komputery z Windows, a także na urządzenia mobilne Android dostępna jest na stronie LigaPolska95.pl Znajdziemy tam również praktyczny poradnik skutecznego trenera, a także ciekawe materiały archiwalne: recenzje z czasopism branżowych i wywiad z autorem z roku 1995.

 

Gra w swojej pierwotnej, niezmienionej i oryginalnej formie z roku 1995 jest dostępna całkowicie za darmo. Liga Polska Manager 95  okazała się wielkim hitem. Dla graczy ważniejsze były polskie realia: „Przegląd Sportowy”, Polonia 1 i FSO wśród reklamodawców, stadiony bez miejsc siedzących i jupiterów, a przede wszystkim rodzime kluby i znani z naszych boisk piłkarze.

Jak słusznie zauważał redaktor „Gamblera”: „Miło przecież kupować sobie z listy transferowej Leszka Pisza, Jacka Dembińskiego czy Grzegorza Mielcarskiego”.

Choć w 1995 roku dostępne już były tytuły takie jak Premier Manager 3, On the Ball, Ultimate Soccer Manager czy – przede wszystkim – Championship Manager i choć wszystkie one deklasowały produkcję Rafała Cymermana, nie miały one jednego jakże istotnego czynnika – polskiej ekstraklasy. Jak pisał Aleksy Uchański („Gambler” 8/95

Comments are closed.