Kryptowaluta FuturoCoin sponsorem zespołu Formula 1 Aston Martin Red Bull Racing

FuturoCoin zaprezentował się jako partner Aston Martin Red Bull Racing w pierwszym sponsorowaniu kryptowalut F1.

Aston Martin Red Bull Racing ogłosił nową współpracę z globalną kryptowalutą FuturoCoin. To pierwszy raz, gdy kryptowaluta sponsorowała zespół w Formule 1 i stanowi kolejny ekscytujący krok w rozwoju tej branży.

„- W ostatnich latach rozwój technologii blockchain i kryptowalut był oszałamiający. Jesteśmy podekscytowani tym, że zostaliśmy pierwszym zespołem w F1, który stał się oficjalnym partnerem kryptowalut, a dokładnie FuturoCoina. Bezpieczne, szybkie płatności to lider technologicznego wyścigu, a my biorąc w nim udział, nie możemy być bardziej dumni niż – mówi Christian Horner szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing.

„Bezpieczne waluty cyfrowe znajdują się w czołówce rozwoju technologicznego i jesteśmy bardzo podekscytowani faktem bycia częścią tej rewolucji”.

Wieloletnia umowa obejmie funkcję znakowania FuturoCoin na Aston Martin Red Bull Racing RB15, transporterów drużynowych i kombinezonach dla kierowców.

– Kryptowaluty i Formuła 1 to bardzo podobne światy, a ich wartości są bardzo zbliżone. Szybkość, technologia, w jednym i drugim świecie wybiegamy trochę w przyszłość. Red Bull realizuje projekty, z którymi możemy się utożsamiać, jest otwarty, tak jak świat, w którym my żyjemy i funkcjonujemy. Ponadto, osobiście jestem wielkim fanem sportów motorowych, sam jeżdżę po torze i zawsze mnie to fascynowało, a F1 było marzeniem jeśli chodzi o współpracę. Jest to także nowy rozdział w firmie, bo FTO debiutuje jako sponsor i pierwszy nasz tak duży deal sponsoringowy – mówi Roman Ziemian, współwłaściciel spółki, która stworzyła FuturoCoin.

Jesteśmy dumni, że FTO jako pierwsza kryptowaluta może pojawić się na bolidzie F1 i to jeszcze przy takiej marce jak Red Bull, który jest znany na całym świecie. Długo i ciężko pracowaliśmy, aby doprowadzić do podpisania tej niezwykle ważnej dla nas umowy – mówi Paulina Woźniak, CEO spółki zarządzającej FuturoCoin

FuturoCoin i kontrowersje

Trzeba jednak dodać, że FuturoCoin powiązany jest personalnie i biznesowo z firmą, która w sieci budzi spore kontrowersje od 2014 roku: FutureNet. Wielokrotnie zarzucano jej między innymi, np. na Wykopie czy w branżowych serwisach, że jest piramidą finansową opartą na schemacie MLM, ale nie ma na to twardych dowodów.

W listopadzie 2017 roku jednak Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, największa tego typu organizacja kryptowalutowa w Polsce, opublikowało list otwarty z apelem o niewprowadzanie FuturoCoina na giełdę kryptowalut BitBay.

W odpowiedzi giełda stwierdziła, że nie widzi formalnych przeciwwskazań do wprowadzenia do obrotu u siebie FuturoCoina, podkreślając, że spełnia on wszelkie wymogi „realnej” kryptowaluty. Na stronie FuturoCoina faktycznie można znaleźć tzw. „white paper” kryptowaluty, zaś jej twórcy i przedstawiciele przekonują, że FutoroCoinem można płacić w biznesach należących do FutureNet, ale że kryptowaluta ma jednocześnie o wiele szersze zastosowania i planowane jest jej wdrożenie jako środek płatności m.in. do kawiarni czy sklepów.

W grudniu 2017 roku z kolei UOKiK udzielił informacji o prowadzonym postępowaniu wobec FutureNet. Prezes Urzędu zawiadomił również prokuraturę o możliwości popełnienia przez spółkę, sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Poinformowano również, że prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, a sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Comments are closed.