Bwin bada polskie opcje, ponieważ konkurencja wychodzi z rynku

Przełamywanie trendów w branży, GVC Holdings (GVC) Europejska spółka zależna zajmująca się zakładami bukmacherskimi Bwin jest informowana o przyznaniu nowej licencji polskiego operatora, pomimo wprowadzenia w tym miesiącu surowego 12% podatku od obrotu zakładami.

Po odmowie zrestrukturyzowania nowej ustawy o hazardzie, pośród protestów ze strony interesariuszy europejskiego przemysłu, polski rząd narzucił nowe regulacje hazardowe online.

Przygotowując się do nowych regulacji rynkowych, marcowi operatorzy Energybet, William Hill, OlympicBet, bet365 i Pinnacle ogłosili, że nie będą już obsługiwać rynku polskiego , wskazując, że nałożony podatek obrotowy spowodował, że Polska przestała być rentownym rynkiem dla usług i operacji bukmacherskich .

Wydaje się jednak, że marka GVC Bwin przyjęła odwrotne podejście, informując swoich polskich klientów, że złoży wniosek o licencję operatora, co pozwoli na kontynuowanie usług w zakresie zakładów. Bukmacher stwierdza dalej, że jest w „stałym kontakcie z polskimi władzami” w zakresie procesu udzielania licencji.

Nowe regulacje związane z nową ustawą o grach hazardowych w Polsce zostały skrytykowane przez kilka organizacji branżowych, które zarzucają rządowi stworzenie warunków biznesowych, które będą faworyzować państwowe przedsiębiorstwo hazardowe Totlizator Sportowy .

We wrześniu ubiegłego roku Stowarzyszenie Gier Hazardowych (RGA ) wezwało polski rząd do zniesienia nowych ram, stwierdzając, że jego 12 podatek obrotowy znacznie zmniejszy konkurencję, tworząc nieefektywny rynek, na którym polscy konsumenci będą dążyć do obstawiania nielicencjonowanych i nieuregulowanych bukmacherów.

Polski rząd odniósł się do krytyków, twierdząc, że będzie wspierał swoją ustawę o hazardzie, z bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi dostępu, tworząc czarną listę i blokowanie własności intelektualnej i przelew bankowy dla kilku europejskich operatorów bukmacherskich.

Chociaż Bwin potwierdził, że prowadzi rozmowy z polskimi przedstawicielami, operator jeszcze nie w pełni potwierdza, czy zaangażuje się na polski rynek bukmacherski

Tags:

Comments are closed.